Osteopatia

Osteopatia dąży do zrozumienia całego organizmu, dlatego też jedynym sposobem na skuteczną terapię jest postrzeganie istniejących dolegliwości w odniesieniu do wszystkich układów naszego ciała.
Z pomocy osteopaty mogą korzystać osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, dorośli jak i osoby starsze, gdyż nie ma przeciwwskazań do korzystania z technik osteopatycznych. Zapraszamy do naszego gabinetu, specjalista osteopata Wrocław odpowie na wszystkie pytania.

Osteopatia Wrocław

Osteopatia wbrew pozorom nie jest wcale szczególnie młodą metodą terapeutyczną. Jednak w ostatnich latach znacząco zyskała na popularności. Coraz więcej lekarzy innych specjalności kształci się w zakresie osteopatii stomatologicznej czy też osteopatii ginekologicznej, doceniając walory tych terapii. Oferujemy Państwu pełen zakres usług z terapii osteopatycznej.

Osteopatia Wrocław – założenia terapii

Głównym założeniem osteopatii jest jedność całego ciała i współzależność poszczególnych jego części. Innymi słowy, osteopatia stomatologiczna nie skupia się na samej tylko żuchwie, ale na całym stawie skroniowo-żuchwowym oraz pobliskich mięśniach. Natomiast osteopatia ginekologiczna to terapia, podczas której specjalista skupia się na całym rejonie miednicy, jak również na zdrowiu innych części ciała.

Co więcej, praktykowana przez nas osteopatia we Wrocławiu to terapia, której założeniem jest jedność ciała i umysłu. Innymi słowy, osteopatia Wrocław (Krzyki, Śródmieście) skupia się również na aspekcie zdrowia psychicznego i jego powiązaniach z dobrostanem fizycznym.

Osteopatia Wrocław

Osteopatia stomatologiczna, pediatryczna i ginekologiczna

Wśród najpopularniejszych terapii osteopatycznych wymienić należy:

Osteopatia stomatologiczna
Z założenia osteopatia stomatologiczna zajmuje się schorzeniami dotyczącymi stawu skroniowo-żuchwowego. Bóle i niestabilność w tym obszarze to coraz częstszy problem zarówno wśród osób starszych, jak i tych całkiem młodych. Specjalista zajmujący się tego typu terapią rozpoczyna od szczegółowego wywiadu, który ma na celu zapoznanie się z przeszłymi schorzeniami pacjenta. Następnie przeprowadza badanie okolic stawu, głowy i szyi. Kolejnym etapem jest przygotowanie planu leczenia i wdrożenia terapii.

Osteopatia pediatryczna
Niewątpliwie osteopatia pediatryczna to jedna z najtrudniejszych terapii osteopatycznych. Delikatne ciało dziecka wymaga szczególnej subtelności. Nasi fachowcy to specjaliści z długoletnim doświadczeniem, którzy bezpiecznie i skutecznie prowadzą działania z zakresu osteopatii pediatrycznej. Ich pomoc przydaje się w przypadku między innymi takich problemów, jak: problemy ze snem, moczenie nocne, czy dysfunkcje mięśniowe lub szkieletowe.

Osteopatia ginekologiczna
W ramach osteopatii ginekologicznej specjaliści rozwiązują problemy ginekologiczne i urologiczne. Metody osteopatyczne okazują się również pomocne w przygotowywaniu kobiet do porodu. Co więcej, osteopatia ginekologiczna pomaga komfortowo przejść przez okres ciąży.