Zabiegi fizykalne

Zabiegi fizykoterapeutyczne są formą terapii wykorzystującą zjawiska fizyczne jakimi jest prąd, światło, niska temperatura, magnetyzm , dzięki czemu procesy regeneracyjne w tkankach zostają pobudzone.

Wybór odpowiedniego zabiegu uzależniony jest od żądanego efektu terapeutycznego, jak również należy wziąć pod uwagę okres schorzenia , czy jest on ostry czy przewlekły.

Podczas zabiegu pacjent powinien przyjąć wygodną dla siebie pozycję, która jednocześnie powodować będzie rozluźnienie tkanek w okolicy zabiegu, zapewniając tym samym jego bezpieczeństwo.

Skóra w okolicy zabiegowej zawsze jest oczyszczana,a metalowe przedmioty muszą być zdjęte. Podczas zabiegu pacjent za bieżąco jest informowany o spodziewanych, prawidłowych odczuciach podczas terapii.
Przeprowadzenie zabiegów fizykalnych odbywa się w trzech częściach:

Zapraszamy do naszych gabinetów terapeutycznych na zabiegi fizykoterapeutyczne, ul. Grobli 36, Wrocław – Śródmieście i ul. Oboźna 41, Wrocław – Krzyki.

Zabiegi fizykoterapeutyczne we Wrocławiu

I część wstępna :

dotyczy wywiadu uzyskanego od pacjenta na temat występujących dolegliwości, oraz przygotowanie pacjenta do zabiegu

II część główna:

obejmuje przygotowanie okolicy do zabiegu, oraz dokładne określenie miejsca występowania dolegliwości . Podczas zabiegu informuje się pacjenta o odczuciach podczas zabiegu, stale nadzorując jego reakcje.

III część końcowa :

dotyczy oceny odczytu na skórze po wykonanym zabiegu.