Fizjoterapia

Nasze gabinety fizjoterapii we Wrocławiu (Krzyki, Śródmieście) oferują pełny zakres usług z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu. Dysponujemy najnowocześniejszymi urządzeniami, które gwarantują najwyższą skuteczność zabiegów fizykoterapeutycznych.

Zabiegi fizykoterapeutyczne są formą terapii wykorzystującą zjawiska fizyczne jakimi jest prąd, światło, niska temperatura, magnetyzm , dzięki czemu procesy regeneracyjne w tkankach zostają pobudzone.

Terapia ortopedyczna bólów kręgosłupa metodą Kaltenborn- Evjenth jest obecnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych na świecie formą leczenia.

To zabiegi polegające na przepływie prądu stałego w ciele pacjenta pomiędzy dwoma elektrodami.

To zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów leków za pomocą prądu stałego.

Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia i regeneracji ścięgien oraz tkanki miękkiej.

To drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej 20 000 Hz. Podczas ich aplikacji przez tkanki nie przechodzi prąd elektryczny, jest to zabieg z rodzaju mechanoterapii.

Fizjoterapia Wrocław – co mamy do zaoferowania?

Prowadzimy fizjoterapię we Wrocławiu (Śródmieście, Krzyki) w zakresie m.in.: rehabilitacji po urazach, leczenia schorzeń reumatologicznych, likwidacji dolegliwości bólowych, przygotowania do zabiegów operacyjnych czy też zwiększenia efektywności pracy stawów i całego układu mięśniowo szkieletowego. W ramach klasycznej fizjoterapii nasi wykwalifikowani specjaliści wykorzystują szereg najskuteczniejszych metod terapeutycznych. Wśród nich między innymi metodę mobilizacyjną Cyriax oraz Kaltenborn-Evjenth. Posiada ona udowodnioną skuteczność w łagodzeniu bólu kręgosłupa oraz stawów kończyn górnych.


Przede wszystkim w naszym gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu wykorzystywane są metody osteopatyczne. Zgodnie z założeniami terapii osteopatycznej organizm stanowi całość, z której podczas diagnozy i leczenia nie należy wyodrębniać poszczególnych części. Jest to niezwykle holistyczne podejście do problemu, które umożliwia zdiagnozowanie i likwidację wielu problemów towarzyszących, poza głównym schorzeniem, z którym pacjent zgłasza się do gabinetu osteopatii.

Fizjoterapia

Fizjoterapia – Wykonywane zabiegi

Naszym celem jest zapewnienie każdemu pacjentowi pełnej opieki, dlatego w naszej ofercie posiadamy zabiegi fizykoterapeutyczne wspomagające dodatkowe efekty leczenia terapeutycznego. W zależności od problemu, specjalista może zalecić między innymi jeden z następujących zabiegów:

  • terapia falą uderzeniową
  • terapia ultradźwiękami
  • elektroterapia
  • jonoforeza
  • laseroterapia

Powyższe zabiegi fizykoterapeutyczne należą do najczęściej stosowanych na świecie. Wychodzimy z założenia, że każdy dobry gabinet fizjoterapii we Wrocławiu powinien dysponować odpowiednim sprzętem, który umożliwia wykonywanie wymienionych zabiegów.

Fala uderzeniowa to zabieg polegający na emisji fali pod ciśnieniem, która za pomocą transmisji dużej ilości energii ma rozbijać i mobilizować tkanki. Najczęściej stosuje się ją w celu redukcji dolegliwości bólowych. Podobne zadanie ma terapia ultradźwiękami. Polega ona na emisji ultradźwięków, które docierają do głębszych tkanek.

W naszym gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu świadczymy również zabiegi fizykoterapeutyczne wykorzystujące prąd. Stosowanie prądów w ramach elektroterapii ma na celu między innymi łagodzenie bólu, a także wsparcie w terapii schorzeń reumatycznych, stanów zapalnych mięśni, bólu głowy, nerwobóli i wielu innych dolegliwości. Specyficznym zabiegiem wykorzystującym emisję prądu jest jonoforeza. W tym przypadku specjalista aplikuje środek leczniczy, a dopiero później zakłada elektrody. Przepływ prądu wspiera głębokie wchłanianie środka leczniczego.