Ortopeda

Ortopeda Wrocław

Ortopedia to niezwykle pojemna dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń w zasadzie wszystkich narządów ruchu. Lekarz ortopeda z Wrocławia to specjalista, do którego warto zwrócić się ze schorzeniami szkieletu, mięśni i więzadeł, stawów oraz nerwów. Wykwalifikowany ortopeda we Wrocławiu (dzielnica Krzyki), taki jak przyjmujący w placówce Bor-med, lek. Sebastian Kuliński, wykrywa i leczy nie tylko złamania, naderwania i naciągnięcia, ale również stany zapalne.

Wykwalifikowany ortopeda Wrocław – lek. Sebastian Kuliński

W gabinetach Bor-Med Wrocław (Krzyki, Śródmieście) za priorytet stawiamy sobie profesjonalizm, dlatego do zespołu naszych fachowców dołączają jedynie dobrze wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale znają swój fach. Jednym z nich jest ortopeda i traumatolog Sebastian Kuliński, doświadczony lekarz, z licznymi publikacjami naukowymi na swoim koncie. Nasz fachowiec z obszaru ortopedii należy do Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a także do zespołu renomowanej Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki we Wrocławiu. Jak nietrudno się domyślić, specjalnością Sebastiana są schorzenia górnych narządów ruchu, w tym zabiegi chirurgiczne przywracające ich sprawność. Ponadto ortopeda należący do zespołu fachowców kliniki Bor-med posiada wybitną wiedzę z zakresu infekcji układu kostno-stawowego.

Ortopeda Wrocław

Metody pracy ortopedy

Wizyta u ortopedy rozpoczyna się od wywiadu, który ma na celu zapoznanie się przez lekarza z problemem i wstępne określenie, z czego może on wynikać. Następnie ma miejsce diagnoza, dokonywana przy użyciu metod ręcznych oraz fachowego sprzętu. W niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie szeregu badań, aby trafnie zdiagnozować problem. Dopiero, gdy zostanie postawiona jasna diagnoza, specjalista określa plan leczenia –– zachowawczego lub operacyjnego. Pragniemy podkreślić, że nasza klinika jest placówką interdyscyplinarną. Prowadzimy kompleksowe leczenie, zatem jeśli wymaga tego sytuacja, metody ortopedyczne łączone są z metodami fizjoterapeutycznymi i osteopatią.